Měření návštěvnosti bylo ukončeno, nadále jsou dostupná pouze historická data do 31. 1. 2021. Více informací

Technické zázemí

Aktuálně provozujeme již druhou generaci systému NAVRCHOLU.cz, při jejímž vývoji jsme zúročili naše mnohaleté zkušenosti - první verze byla spuštěna již v roce 1998. Systém je postaven na nejmodernějších technologiích a podstatné části byly vyvinuty našimi programátory speciálně pro účely NAVRCHOLU.cz, což nám umožnilo nabízet některé unikátní služby nemající na našem trhu konkurenci.

Použité technologie

  • Operační systém: Debian GNU/Linux
  • Databázové řešení: PostgreSQL + vlastní, vyvinuté na míru projektu
  • Systém je celý postaven na platformě JAVA 2

Hardware

Chod systému zajišťuje několik samostatných serverů umístěných na páteřní síti Internetu v telehouse Sitel. Dodavatelem konektivity je společnost Interoute.

Sun Microsystems Nejnáročnější částí systému je tzv. Backend (sběr dat), ten provádí dvouprocesorový server na platformě Intel Xeon od firmy Sun Microsystems. Druhou důležitou částí je tzv. Frontend nebo-li server, který prezentuje data uživatelům (například i tento text). O jeho chod se stará opět dvoprocesorový stroj na platformě Intel. Dále systémem využívá "podpůrné" servery, jako je například autorizační či obrázkový server - opět jde o dvouprocesorové servery na platformě Intel od Sun Microsystems. Poslední, neméně důležitou součástí, je zálohovací server umístěný mimo prostor serverhousu, na nějž jsou data každý den zálohována a následně ukládána na nosiče DVD.

Monitoring funkčnosti

Systém je monitorován 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a 365 dní v roce. V případě potíží jsou naši technici schopni reagovat na situaci v řádu minut.